14.09.2014 10:20:32 | Son Güncelleme

IDF 2014: All-in-One-PC’lere Ultra HD

Geleneksel PC sistemleri artık sadece oyuncular tarafından tercih ediliyor. Hepsi bir arada ürünlerin satışı ise gün geçtikçe artıyor. Intel bu alanda da artık ciddi yatırımlar yapıyor.

PC sistemlerinin satışı her ne kadar düşse de, oyuncular için hala vazgeçilmezler arasında. Güçlü konfigürasyonlu PC sistemler, uygun fiyatlı PC sistemlerle kıyasla satışlarını arttırmış durumda. Düşük konfigürasyonlu sistemler ise, yerlerini, hepsi bir arada PC çözümlere bırakıyorlar. Zaten satışlara baktığımızda hepsi bir arada PC çözümlerin satışı inanılmaz derecede arttı. Intel’in tahminine göre bu artış önümüzdeki sene de devam edecek. Durum böyle olunca bu pazardaki ürün çeşitliliğini arttırmak olmazsa olmazlar arasında. Intel’in planlarından biri giriş seviyesinden en profesyonel kullanıcıya kadar geniş bir ürün portföyü sunmak. Bununla birlikte de günümüzün ve geleceğin teknolojilerini de entegre etmek. Örneğin Ultra HD teknolojisinin bu ürünlere dahil edilmesi gibi.

Hepsi bir arada PC sistemlerinin en önemli birleşenlerden biri kuşkusuz ekranı. Dolaysıyla satışları arttıracak özelliklerden biri de ister istemez bu ekranlara entegre edilen teknolojiler olacak. Ultra HD teknolojisi yakın gelecekte tüm ürünlerde standart olacağını söyleyen Intel, dördüncü jenerasyon Core i5 ve Core i7 işlemcilerle birlikte en az 4 GByte kapasiteli belleklerin kullanılması şart olduğunu da belirtti. Kısaca Skylake işlemci ailesine sahip olacak olan hepsi bir arada PC çözümleri, HDMI 2.0 ve HDCP 2.2 teknolojilerini de destekleyecek.

Samsung ile ortak bir çalışmaya girişen Intel, bu yılın başında Samsung’un 23.6 inch’lik 4K monitörünü (400 Dolar’ın altında ) sergiledi. Buradaki mantık hepsi bir arada PC çözümlerinin önemli birleşeni olan ekran teknolojisinin maliyetini ciddi anlamda düşürmek. Bununla birlikte de Skylake’in seri üretime geçmesi ile Hepsi bir arad PC çözümlerinin fiyatlarını uygun fiyata son kullanıcıya sunmak.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

GTA V’in PS4, Xbox One ve PC Çıkış Tarihleri Belli Oldu!

Yorumları göster