04.06.2018 15:13:10 | Son Güncelleme

İHH ramazanda da Suriyelilere yardımlarını sürdürüyor

İHH, Suriye'nin kuzeyindeki Azez ilçesinde sığınmacı kamplarında yaşayan 3 bin 365 aileye erzak dağıtırken, yetim ailelerine de maddi yardımda bulundu

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Suriye'de yardıma muhtaç ailelere ramazan ayında da insani yardım ulaştırmaya devam ediyor.

İHH, Suriye'nin kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesinde bulunan Mukaveme kampına sığınan 3 bin 365 aileye ramazan kumanyası ve yetim ailelerine nakdi yardım yaptı.

"Paylaşmanın Tam Vakti" sloganıyla başlatılan yardım kampanyasında dağıtılan kumanyalar bir ailenin bir aylık ihtiyacını karşılayacak.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

İHH Kilis Basın Sorumlusu Ali İmran Durman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Ramazan ayının gelmesiyle Afrin'de, Azez'de, Cerablus'ta ve Bab'da olmak üzere birçok noktada iftar sofralarımızı kurmaya devam ediyoruz." dedi.

Savaşlarda en büyük zararı çocuk, kadın ve yaşlıların gördüğünü vurgulayan Durman, "Suriye'de savaşta yetim kalan binlerce çocuk var. Bu kardeşlerimizi tespit edip hayırseverlerimizin yardımlarını ulaştırıyoruz. Bu bayramda yetimlerimizin yüzlerini güldürmek isteyen herkes bizlere ulaşabilir." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster