07.09.2014 11:22:02 | Son Güncelleme

İki oğlunu kaybeden babanın feryadı

Mecidiyeköy’de Ali Sami Yen Stadı'nın arazisine yapılan rezidans inşaatında 10 işçinin yaşamını yitirdiği asansör kazanın ardından inşatta çalışmalar durdu.

İSTANBUL,(DHA) - Cesetlerin çıkarılmasının ardından inşaata olay yeri inceleme ekipleri gelerek incelemelere başladı. Hayatını kaybedenlerden Tahir ve Ferdi Kara’nın babası Mithat Kara olay yerine geldi. Acılı baba, “Ali Sami Yen benim çocuklarımı aldı” diye feryat etti.

Kaza dün saat 19.45 sıralarında Mecidiyeköy’de yıkılan Ali Sami Yen Stadının yerine yapılan rezidans inşaatında meydana geldi. 32. kattan zemine çakılan yük asansöründen 10 işçinin cesedi çıkarıldı. Sabaha kadar süren çalışmaların ardından inşaatta alanında çalışmalar durdurularak çevrede güvenlik önlemleri arttırıldı. İnşaat çevresine çok sayıda çevik kuvvet ekibi ve TOMA konuşlandırıldı. Saat 10.30 sıralarında da olay yeri inceleme ekipleri binaya girdi. Kazanın yaşandığı binada incelemelerin sürdüğü belirtildi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

BABANIN FERYADI

Olayın duyulmasının ardından hayatını kaybeden işçilerin yakınları da inşaat alanına gelmeye başladı. Aynı yerde 4 oğlu ile çalıştığı belirtilen ve oğullarından Tahir ve Ferdi Kara’yı kaybeden Mithat Kara, “Ali Sami Yen iki çocuğumu aldı. 6 çocuğum vardı ikisi gitti” diyerek gözyaşı döktü. Acılı babayı çevredeki işçiler inşaat içine alarak teselli etmeye çalıştı.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster