16.09.2014 00:55:15 | Son Güncelleme

Irak'taki şiddet olayları

Irak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlenen iki bombalı saldırıda, aralarında askerlerinde bulunduğu 4 kişinin hayatını kaybettiği, 15 kişinin yaralandığı bildirildi.

BAĞDAT (AA) -Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Bağdat'ın doğusundaki Medain kasabasında devriye gezen askeri aracın geçişi sırasında daha önce yerleştirilmiş bombanın patlaması sonucu 1 asker hayatını kaybetti, 4 asker yaralandı.

Meamil semtinde bir ibadethanenin yakınında meydana gelen patlamada ise 3 kişinin hayatını kaybettiği, 11 kişinin yaralandığı belirtildi.

Bir süredir çatışmaların ve otorite boşluğunun yaşandığı Irak'ta, başta Bağdat olmak üzere çeşitli kentlerde sık sık bombalı saldırılar düzenleniyor.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

-Bazı kasabalar İŞİD'den alındı-

Öte yandan Peşmerge güçlerinin, Musul'un Zimar bölgesi çevresindeki 5 stratejik kasabayı terör örgütü Irak Şam İslam Devleti'den (IŞİD) geri aldığı bildirildi. Peşmerge güçlerinden yapılan açıklamada, ABD ve Irak hava destekli Peşmerge güçlerinin, Musul'un 60 kilometre batısındaki Zimar nahiyesi çevresinde bulunan ve stratejik öneme sahip 5 beldenin geri alındığı belirtildi.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster