17.09.2014 18:49:02 | Son Güncelleme

'IŞİD Papa'yı Türkiye'de öldürebilir'

İngiltere'de yayımlanan The Daily Telegraph gazetesi bugün birinci sayfadan verdiği haberinde Vatikan’ın IŞİD’in Papa Francis’e Müslüman bir ülkede suikast girişiminde bulunmasından korktuğunu yazdı.

Faruk ZABCI/LONDRA, (DHA)- BBC de The Daily Telegraph’ın haberine atfen "IŞİD Papa’yı Türkiye’de öldürebilir" yorumunubaşlık yaptı.

Gazete Irak’ın Vatikan Büyükelçisi Habib El-Sadr’ın İtalyan La Nazione gazetesine yaptığı uyarıya yer verdi. Papa, Pazar günü çoğunluğu Müslüman olan bir ülkeye ilk ziyaretini yapacak. Papa’nın, Pazar günkü Arnavutluk gezisinden sonraKasım ayında Türkiye’yi ziyaret edeceğine işaret eden Habib El-Sadr, Papa’nın Türkiye’de IŞİD saldırısına uğrayabileceği tehlikesine değindi.

Pazar günü Arnavutluk’u ziyaret etmeye hazırlanan Papa’ya yönelik IŞİD tehditlerinin ciddiye alınması gerektiğini söyleyen El-SadrArnavutluk’un yanısıraPapa’nın Türkiye’de de saldırıya açık olduğunu ileri sürdü.

Diplomatikçevrelerden öğrenildiğine göre Papa’nın Türkiye ziyareti 28 Kasım’da başlayacak.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Papa’nın 30 Kasım’da Fener Rum Patrikhanesi’nde Aziz Andreas yortusuna katılması bekleniyor. Papa Ankara’da da resmi temaslarda bulunacak.

IŞİD militanları, son haftalardahalifeliklerini Roma’ya kadar uzandıracaklarını ve bayraklarını Vatikan’daki Aziz Petrus Bazilikası’nda dalgalandıracaklarını iddia etmişlerdi.

DHA

Yorumları göster