01.09.2014 21:17:47 | Son Güncelleme

İşlerine son verilen işçilerden eylem

Düzce'de işlerine son verilen işçiler, 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan fabrika önünden kent merkezine yaklaşık 10 kilometre yürüyerek olayı protesto etti.

Beyköy Beldesi 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan, promosyon ve reklam sektöründe faaliyet gösteren fabrikanın önünde toplanan yaklaşık 50 kişilik grup, dövizler açıp, slogan atarak yürüyüşe geçti.

İki saatlik yürüyüşün ardından kent merkezine ulaşan gruptakiler adına basın açıklamasını okuyan Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, bugünün 1 Eylül Dünya Barış Günü olduğunu anımsatarak tüm insanlığın Dünya Barış Günü'nü kutladı.

"Biz sermaye ile maalesef barışamıyoruz" diyen Serdaroğlu, "İşveren ile savaşımız sonuna kadar devam edecek. İşten atılan insanlar işe alınana kadar burada barış sağlanamayacak. Biz savaşarak barışı sağlayacağız burada. İşveren hangi dilden anlıyorsa biz o dilden konuşmaya devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Dört ay önce işlerine son verildiği gerekçesiyle fabrika önünde eylemlerini sürdüren işçilere desteklerini sürdüreceklerini söyleyen Serdaroğlu, "Anayasal hakkıyla güvence altına alınmış sendika hakkını kullanan insanlar işten atılıyor ve her gün işten atılmaya devam ediliyor. Nerede bunun demokrasisi. İşçilerimiz işe geri alınana kadar mücadelemize meşru zeminde devam edeceğiz" diye konuştu.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster