08.09.2014 15:34:46 | Son Güncelleme

İsmail Sarıtaş'ın cenazesi toprağa verildi

Şişli'deki asansör kazasında hayatını kaybeden işçilerden İsmail Sarıtaş'ın (45) cenazesi, Sancaktepe'deki Yenidoğan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Sarıgazi Cemevi'nde düzenlenen törende, Sarıtaş'ın kardeşi Haydar ve babası Hüseyin Sarıtaş taziyeleri kabul etti.

Cenaze törenine, Sarıtaş'ın eşi Nezahat ve kızı Irmak Sarıtaş'ın yanı sıra çalışma arkadaşları ve çok sayıda yakını katıldı.

- "Ev aldı, o yüzden mesaiye kalıyordu"

Haydar Sarıtaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, ağabeyinin 4-5 ay önce işe başladığını belirterek, şunları söyledi: "Maddi olarak borçları vardı. Ödemeye çalışıyordu. Ev aldı. Borçlarından dolayı mecbur kaldı, o yüzden mesaiye kalıyordu. Hayat şartları. İnsan istemez mi daha iyi bir işte çalışmayı. Başına böyle bir şey geleceğini düşünmezdik, böyle olmasını istemezdik. Maalesef her şey insanın istediği gibi olmuyor. İhmal de olsa kaderin önüne geçemiyoruz. Çok acı bir durum. 11 yaşında kızı var. Sağlık sorunları var, tedavi görüyor."

Hüseyin Sarıtaş da "Tüm bedellerini ödemeleri gerekir. Benim oğlum mazlum, dürüst, çalışkan, iş yerinde hainliği olmayan bir insandı. Böyle bir evlat yetiştirdiğim için gurur duyuyorum. Onun için hakkının talep edilmesini istiyorum" ifadelerini kullandı.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Serkan Göktaş da İsmail Sarıtaş ile uzun zamandır aynı yerde çalıştıklarını kaydederek, şöyle konuştu:

"Her sabah işe gittiğimizde illaki bir tanesi bozuk oluyordu asansörlerin. Bir vidayı sıkıyorlar, 'tamam' diyorlardı. Ama olmuyor. Mesaiye kalmak isteyen kalıyordu. Bir zorunluluk yoktu. İş yerinde iş güvenliği yok, kesinlikle sıfır. Gece ben kaldım bir kere. O zaman da bir kere aniden durdu asansör. Yaptıkları tek şey gelip bir tane vida sıkmak. Başka bir şey yok. Bir daha orada çalışamam herhalde, çok zor."

Tören sırasında baba Hüseyin Sarıtaş, "Bir Allah'ın kulunu incitmeyen yavrum benim, çalışkan oğlum benim, keşke ben ölseydim senin yerine" diyerek göz yaşı döktü.

İsmail Sarıtaş'ın eşi Nezahat Sarıtaş'ın da göz yaşlarını tutamadığı ve zaman zaman fenalaştığı görüldü.

Sarıtaş'ın cenazesi, Sarıgazi Cemevi'ndeki törenin ardından Yenidoğan Mezarlığı'nda toprağa verildi. (AA)

Yorumları göster