Meral Akşener'in 'kınalı eli' yeni partinin logosu oluyor!

Meral Akşener önderliğinde kurulacak olan yeni partiyle ilgili flaş gelişmeler yaşanıyor. Hatırlanacağı üzere Akşener, 16 Nisan'da gerçekleşen referandumda 'kınalı eli' ile kampanya yürütmüştü... İşte o 'el' kurulacak yeni partinin de logosu oluyor. Her parmağı adalet, demokrasi, refah, kardeşlik gibi sloganları simgeleyen el işareti logo için ağırlık kazandı.

Akşener önderliğinde kurulacak olan yeni parti için yeni iddialar da gelmeye başladı. Yeni partinin adının ve logosunun ne olacağı büyük merak konusu olurken, bugün ortaya atılan iddia gündemi sarstı.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Cumhuriyet Bayramı'nda Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini başlattığı Samsun'da ilk toplantısını yapmayı planlayan Meral Akşener liderliğinde kurulacak partinin logosu netleşti. Partinin logosu Meral Akşener'in anayasa referandum kampanyasında kullandığı “kınalı eli” olacak. Logo için her parmağı adalet, demokrasi, refah, kardeşlik gibi sloganları simgeleyen el işareti ağırlık kazandı.

Akşener, Ümit Özdağ ve Koray Aydın başta sosyal medya olmak üzere tabandan gelen tepkiler üzerine yeni partinin isminin Merkez Demokrat Parti olmasından vazgeçti. Parti tüzüğü ve programı dahil her konuda “istişare” mekanizmasına önem veren üçlü, yeni partinin “tek kelimelik” ismi olması konusunda görüş birliğine vardı. Düşünülen isimler arasında; Milli, Merkez, Türkiyem, Demokrasi ve Anayurt Partisi'nin geçtiği ifade edildi.Kulislerde, Akşener'in partisinin transfer edeceği milletvekilleri ile TBMM'de grup kuracak sayıya ulaştığı da konuşuluyor.

Yorumları göster