12.09.2014 10:20:03 | Son Güncelleme

Kaldırımda engelliye geçit yok

İzmir'de kaldırımlarda yenilenen ve çağdaş düzeye getirilen engelli yürüyüş yolları üzerindeki işgal bir türlü önlenemiyor.

Başta Alsancak, Çankaya, Basmane bölgesi gibi kentin merkezinde belediyeler düzenlemeye gitti. Kaldırımlar, yollar engellilerin hareket etmesine olanak sağlayacak şekilde düzeltildi. Ancak belediyenin bu çalışması engellileri mutlu etmeye yetmedi.

Bu kez de engelli yolları üzerine kafeler tarafından atılan sandalyeler, masalar, geçişi engellleyecek şekilde park edilen araçlar, esnafın teşhir için dışarı çıkardığı malları engellilerin kabusu oldu. Mağdur engelliler ise kendilerine ait kaldırım üzerindeki engeli yolların işgalinin kaldırılması için yaptıkları tüm şikayetler ve verdikleri tepkilere, yaptıkları eylemlere rağmen bu işgalin önünü geçilemediğini belirterek, "Yeterli denetimler yapılmadığı ve gerekli cezalar verilmediği sürece bu yaşadığımız sıkıntıların önüne geçmek mümkün olmuyor. Bir çoğumuz yürüyüş yollarımız üzerinde park edilen araçlara, masa ve sandalyelere çarpıp yere düşüp yaralanıyoruz. Bizlere gerekli saygının gösterilmesini istiyoruz, artık bu sıkıntılarımız son bulsun" dedi. (DHA)

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster