17.09.2014 23:59:05 | Son Güncelleme

Kılıçdaroğlu gazilerle bir araya geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Eylül 1921'de Mustafa Kemal'e ‘Gazi' ünvanı verilmesi ve 19 Eylül Gaziler Haftası nedeniyle Gazilerle bir araya geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yazdığı mektupla ilgili, "Siz gerçekten Başbakan olarak görev yapmak istiyorsanız, bankalar yasasının gereğini yapın. Bana bu konuda gelen tepki yok. ‘Kılıçdaroğlu şunu söyledi, bunu söyledi.' Benim söylediğim daha farklı. Başbakansan Başbakan olmanın gereğini yap diyorum. Bu kadar açık ve net. Bekliyorum. Yapacak mı yapmayacak mı bunu göreceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu, 19 Eylül 1921'de Mustafa Kemal'e ‘Gazi' ünvanı verilmesi ve 19 Eylül Gaziler Haftası nedeniyle Gazilerle bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen yemekte gaziler ile birlikte yemek yiyerek sohbet etti ve hatıra fotoğrafları çektirdi. Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

"Daha önce Sayın Davutoğlu benimle muhatap olun demişti. Bir özel bankayla ilgili açıklamaları başkası yaptı. Bankacılık çok duyarlı bir alan. Konuşurken çok dikkatli olmak gerekiyor. Bankacılık, bir güven kurumu aynı zamanda" ifadelerine yer verdi.

Yapılan açıklamaların Bankalar Yasası'na aykırı olduğunu ileri süren Kılıçdaroğlu, "Bir bankayı, bir kamu görevlisi, bir Cumhurbaşkanı, bir başbakan batıramaz, batırmamalıdır. Çünkü bunun faturasını Türkiye, çok ağır geçmişte ödedi. Ben, bu duyarlılığa dikkatini çektim. Siz gerçekten başbakan olarak görev yapmak istiyorsanız ve 'Ben başbakanım' diyorsanız, Bankalar Yasası'nın gereğini yapın. Bana bu konuda gelen bir tepki yok. İşte, 'Kılıçdaroğlu şunu söyledi, bunu söyledi.' Benim söylediğim daha farklı. Başbakansan başbakan olmanın gereğini yap diyorum ben, bu kadar açık, bu kadar net ve bekliyorum. Yapacak mı, yapmayacak mı bunu göreceğiz" dedi.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster