07.09.2014 16:15:02 | Son Güncelleme

Kongoluyu öldürdü, taciz iddiasında bulundu

Beyoğlu'nda geçtiğimiz çarşamba günü KongoluGael Ouadilou Lezi'yi öldürdüğü belirlenen Aziz D. tutuklandı.

İSTANBUL, (DHA) Olay Beyoğlu Çukur Mahallesi Şehit Nevres Sokak'ta bulunan bir evde saat 00.40 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Gael Ouadilou Lezi (33) , evinde biraraya geldiği Kongo uyruklu arkadaşları ve Aziz D. isimli bir kişiyle sohbet ediyordu. Bu sıradaLezi ve Aziz D. arasında tartışma çıktı.Aziz D.taşıdığı silahı çıkararak Lezi'ye 3 el ateş etti. Ağır yaralanan Lezi kaldırıldığı hastanede öldü.

OLAY ZAMANI EVDE BULUNAN KONGOLULAR SALDIRGANI TEŞHİS ETTİ

Saldırganı yakalamak için çalışma başlatan Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği Ekipleri, olay sırasında evde bulunan Lezi'nin arkadaşlarının ifadesine başvurdu. Polis ekipleri ifadeler doğrultusunda cinayeti işlediği belirlenen Aziz D.'yi yakalamak için çalışma başlattı. Ekipler, Tarlabaşı civarında 'Azo' lakabıyla bilinen saldırganın evine yaptığı baskındaAziz D.'yi yakalayarak Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği'ne getirdi.Olay sırasında evde bulunan ve olaya tanıklık eden Lezi'nin Kongolu arkadaşları Aziz D.'yi net olarak teşhis etti.

"GURURUMA YEDİREMEDİM, ATEŞ ETTİM"

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Polis merkezinde ifadesi alınan Aziz D.'nin, "Gael Ouadilou Lezi ve diğer arkadaşlarla evde içki içiyorduk. Lezi benim elimi ve başımı okşamaya başladı. Elini pantolonumdan aşağıya soktu. Bu sırada diğer arkadaşlar dalga geçince gururuma yediremeyip tabancayla ateş ettim" dediği öğrenildi.

Polis merkezindeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Aziz D. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(FOTOĞRAF)

Yorumları göster