10.08.2018 17:25:07 | Son Güncelleme

Kulak ağrısından böcek ısırıklarına kadar gerçekten işe yarayan anneanne yöntemleri

Kimisi inanır kimisi inanmaz ama bazı deneyenler de işe yaradıklarını söyler bu yöntemlerin. Etkili olduğu söylenen anneanne yöntemlerini sizlerle paylaşmak istedik. Bakalım hangi doğal malzeme neye iyi geliyor...

Ağız kokusu için kereviz

Ağız kokusundan bir türlü kurtulamıyorsanız bunun için doğal bir yöntemi sizlerle paylaşacağız. Ağzınıza atacağınız bir parça kereviz sapı nefesinizin tazelenmesine yardımcı olacak. Ağızm kokusunu yok etmekle kalmayacak aynı zamanda sindirim sistemine yardımcı olur, hazımsızlığı önler.

Saç dökülmesi için ısırgan otu

Isırgan otu ve at kuyruğu otunu birlikte demleyin. Bu iki karışım saç köklerini güçlendirmeye yarayan silika isimli kimyasala sahip. Bu çay karışımını içebilir ya da saç köklerinize masaj yapabilirsiniz. Ancak aşırıya kaçmamaya dikkat edin. Yüksek miktarda silikan alımı böbreklerde toksik etki yaratabilir.

Kulak ağrısı için limon suyu

Kulak ağrısı eğer bakteri kaynaklıysa çözümü basit. Kulak çubuğunun üzerine birkaç damla limon suyu dökün ve kulağınızın iç kısmına zarar vermeden hafif bir şekilde bu kulak çubuğu ile temizleyin. Limon suyu, pH dengesinin eski haline dönmesine yardımcı olacak, bakterileri yok edecektir.

Menopoz etkilerini azaltmak için yer elması

Haftada bir kez yer elması tüketib. Bol miktarda A vitamini içeren bu gıda, hormonlarınızı antioksidanla destekleyecek, kolesterolün düşmesine yardımcı olacaktır.

Mide bulantısına karşı zeytin

Çocukken annelerimiz tarafından sıkça uygulanan bir yöntemdi. Vücut, tükürük üretmeye başlayınca sersemsilk hissi katlanarak artar. Zeytinde bulunan tannin bu etkileri yok eder.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

İdrar yolu enfeksiyonu için kabartma tozu

Özellikle kadınların daha sık yaşadığı bir sağlık problemidir. Bir bardak suyun içerisine bir çay kaşığı kabartma tozu ekleyin. Karışım ile mesanenizi yıkayın. Bu şekilde bakterilerin çoğalmasına engel olabilirisiniz.

Şişkinlik için kuru kayısı

Yemek yedikten sonra hazımsızlık problemi çekenler için en doğal ve en doğru çözüm kuru kayısı tüketmek. Lif ve potasyum yönünden zengin olan kuru kayısıyı her gün 3 adet tüketebilir ya da geceden bir bardak suyun içerisine bir adet kuru kayısı koyup sabah bu suyu içebilirsiniz. Ardınsan suyun içinde bekleyen kayısıyı yiyin. Bu yöntem oldukça etkilidir.

Böcek ısırıkları için patates suyu

Anti-inflamatuar özelliğe sahip patates suyu böcek ısırıkları sonrası oluşan kaşınmalara karşı etkilidir.


Uyarı! gunun-videosu İçerikleri bulunamadı.

Yorumları göster