10.09.2014 16:06:03 | Son Güncelleme

Lape Hastanesi müdürü son yolculuğuna uğurlandı

Geçirdiği motosiklet kazası sonrası hayatını kaybeden Özel Fransız Lape Hastanesi'nin Genel Müdürü Cafer Tayyar Selçuk için çalıştığı hastanede anma töreni düzenlendi.

İSTANBUL, (DHA) - Törene Şişli Belediyesi eski başkanı Mustafa Sarıgül, Selçuk'un oğlu Cem Selçuk ve mesai arkadaşlarıyla akrabaları katıldı.

Lape Hastanesi Tıbbı Koordinatörü Prof.Dr. Tarık Yılmaz, çok özel ve çok değerli bir insanı kaybettiklerini belirterek "Acımız çok büyük" dedi. Sarıgül ise, Selçuk'un son 3 yıldır görevi yürüttüğünü ve bu aşamada çok sıcak ilişkiler kurduklarını ifade ederek "Lape'yi adeta şahlandırdı. Hepimizle temasları çok iyiydi. Kurumun çok iyi gitmesi için elinden geleni yapardı ama ekonomik gelir durumu zayıf olan biri için ricada bulunduğumuzda hem kurumu koruyarak hem o yurttaşımıza nasıl destek oluruz demek için çaba sarfederdi" diye konuştu. Selçuk'un oğlu Cem Selçuk ise "En yakın arkadaşımı kaybetmiş gibi hissediyorum, ev arkadaşımı. Hayatta yaptığı herşeyin sonucunu bilerek hareket ederdi. Başına gelenlerden gocunmazdı. Gerçirdiği kazada böyle birşey. Ben ve arkadaşları ona layık yaşamaya devam ederiz umarım.Çok iyi bir adamdı ve motosiklet onun için hayat tarzıydı. Binme, yapma diyemezdiniz ve çok iyi bir baba benim için en iyi arkadaştı o. Babam hep sonuçlarını biliyordu benim içinde biliyordu. Böyle birşey olduğunda hep alttan alırdı. Asla benim yaptığım ufak tefek kazalara dair ön yargılı yaklaşmazdı. O yüzden onun düşündüğünü düşünüyorum bende. Bu sadece olması gereken bir kader" diye konuştu.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

KAPIYI AÇAN YOLCU KAÇTI

Anma törenine katılanlar daha sonra cenaze töreninin yapılacağı Karacaahmet Şakirin Camii'ne gitti. Selçuk'un cenazesi öğle namazının ardından kılanan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye Selçuk'un yakınlarının yanı sıra çok sayıda seveni de katıldı. Selçuk'un arkadaşı Sadrettin Soylu gazetecilerin kazayla ilgili sorularını yanıtladı. Soylu, taksicinin durmaması gereken bir yerde durduğunu belirterek, kazaya neden olan kapıyı açan yolcunun olaydan sonra kaçtığını sürücünün ise polis tarafından ifadesinin alındığını söyledi. Selçuk'un ölümüne neden olan kazayla ilgili polis tarafından çekilen keşif fotoğrafları ortaya çıktı. Fotoğraflarda kazaya neden olan taksi ile Selçuk'un kullandığı motosiklet görülüyor.

Yorumları göster