23.09.2014 19:34:03 | Son Güncelleme

Lise öğrencisini öldüren sanığa ömür boyu hapis cezası

Eskişehir'de alacak meselesinden tartıştığı 16 yaşındaki lise öğrencisi Abdulgafur Taştan'ı av tüfeği ile öldüren Orhan Ergül ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Eskişehir'de alacak meselesinden tartıştığı 16 yaşındaki lise öğrencisi Abdulgafur Taştan'ı av tüfeği ile öldürdükten sonra cesedini 17 yaşındaki H.B. ile birlikte ormanlık alana gömen 22 yaşındaki Orhan Ergül yargılandığı mahkemede ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme H.B.'ye de 16 yıl hapis cezası verdi.

Daha önce merkeze bağlı belde olan son yapılan düzenlemeyle mahalle statüsüne kavuşturulan Gündüzler'de 22 Ekim 2013 tarihinde meydana gelen olayda Eskişehir Yunus Emre İmam Hatip Lisesi 11'inci sınıfta okuyan Abdulgafur Taştan'ın cesedi Değirmenderesi mevkisindeki ormanlık alanda toprağa gömülü olarak bulundu. Av tüfeğiyle boynundan, göğsünden ve kasıklarından vurularak öldürülen Taştan'ın cinayet şüphelisi olarak bir kahvehanede garson olarak çalışan Orhan Ergül ile Eskişehir Çıraklık Eğitim Merkezi öğrencisi H.B. jandarmalar tarafından gözaltına alındı. 2 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Eskişehir 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'de bugün yapılan duruşmaya tutuklu sanıklar Orhan Ergül ile H.B. katıldı. Mahkeme heyeti Orhan Ergül'ü ömür boyu hapis, H.B.'yi de 16 yıl hapis cezası verdi. (DHA)

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster