12.09.2014 16:16:07 | Son Güncelleme

Marmaris’teki Çiftlik Adası’na yine talip çıkmadı

Muğla'nın Marmaris ilçesi Çiftlik Koyu'nda mahkemeyoluyladeğerinin yarı fiyatına ikinci defa satışa çıkarılan Çiftlik Adası'na bu seferde alıcı çıkmadı.

Marmaris'e 45 kilometre uzaklıktaki Bayır Mahallesi Çiftlik koyunda bulunan 80 bin metrekare genişliğindeki adanın 27 bin 620 metrekarelik tapulu kısmı, mirasçılar arasındaki anlaşmazlık nedeniyle satışa çıkartıldı.

Marmaris Sulh Hukuk Mahkemesi icra yoluyla yapılan satışın ihalesi Marmaris Belediyesi Çok Amaçlı Salonu'nda yapıldı. Açık Artırma İlanı'nda değeri 17 milyon 686 bin lira olarak belirtilen arazi, 8 milyon 863 bin lira açılış bedeliyle satışa sunuldu. İkinci kez gerçekleştirilen ihalede teklif veren olmadığı için satış iptal oldu. Adanın yeniden ihaleye çıkartılabilmesi için mirasçıların mahkemeye başvurarak, yeniden satış isteğinde bulunması gerektiği belirtildi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Kıyıya 150 metre uzaklıktaki adadaki tapulu kısım dışında kalan yerlerin kayalık olduğu için kullanıma uygun olmadığı belirtildi. Bundan sonra söz konusu araziyi satın alanın, tüm adanın sahibi gibi olacağı bildirildi. Daha önce emlakçılar tarafından satışa çıkarılan adaya bugüne kadar yerli ve yabancı birçok iş adamının talip olduğu ancak uzlaşma sağlanamadığı öğrenildi.

Güney cephesi Rodos Adası, Batı cephesi Çiftlik Koyu'na bakan adaya iki iskeleden giriş yapılıyor. Bir dubleks bina, misafirhane, iki hizmetli evi, atölye, jeneratör odası, bir yüzme havuzu, üç sulama havuzu, binlerce çam, sığla, incir, zeytin ve nar ağaçları bulunuyor. (İHA)

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster