04.09.2014 15:49:06 | Son Güncelleme

MHP’den Bekaroğlu’na büyük tepki

CHP'ye üye olan Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu'na ilk tepki MHP Rize İl Başkanı Cem Kazmaz'dan geldi.

MHP Rize İl Başkanı Cem Kazmaz, Son Mahalli İdareler Seçimi'nde Saadet Partisi'nin Rize Belediye Başkan Adayı olan Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu'nun, Fazilet Partisi, Saadet Partisi, HAS Parti ve HDP'nin ardından geçtiğimiz gün Rize'nın Fındıklı İlçesi'nde CHP'ye üye olmasını değerlendirdi.

Kazmaz yaptığı açıklamasında, "Yazdığı makalelerdeAtatürk'e hakaret eden, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Mehmet Bekaroğlu'nun Sergey Bukka'nın 31 Temmuz 1994'de 6,14 m ile kırdığı ve tam 20 yıldır geçilemeyen rekorunu 15 Şubat 2014'de 6,15 m ile kıran Fransız Atlet Renaud Lavillenie'ye adeta nazire yaparcasına hakaret ettiği Atatürk'ün partisi olduğunu söylediği CHP'ye sırıkla yüksek atlamasına şahit olmuştur. Bu şekilde dünya atletizm atlama rekorlarını zaten toptan elinde bulunduran Bekaroğlu yeni ve ulaşılması, taklit edilmesi adeta imkansız bir başarıya imza atmıştır” dedi.

ATATÜRK'ÜN KEMİKLERİ SIZLADI

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Kazmaz, CHP'nin Bekaroğlu'nu partisine alarak Atatürk'ün kemiklerini sızlattığını ifade ederek "Türkiye üzerinde oynanan oyunlarda tüm bunların ve kullanılan Piyonlar ile Truva Atları'nın bir açıklaması vardır. Bekaroğlu'nun kaynağı açıklanamayan milyon dolarlık bütçe ile yürüttüğü Rize Belediye Başkanlığı seçimlerinde AKP'nin Paralel Projesi olarak görev verildiğini Rize kamuoyuna defalarca ifade etmiştik. Şimdi ise kendisini İmralı canisi ile yürütülen Türkiye'yi bölme projesinde baştan beri yıkımın sac ayağı olması öngörülen CHP'yi bu yolda Y-CHP'ye dönüştürmenin Truva Atı olarak sahneye çıkmış görmekteyiz.

Zira böyle bir karne ve profile sahip şahsın paraşütle kongre öncesi partiye alınması çok manidardır. Bu olay medyatik bir kişiyi parti vitrinine taşıma ile basitçe açıklanamayacak kadar vahimdir. Açıkça mevcut CHP Yönetimi kongreyi ve yaşananları fırsat bilerek parti içindeki Atatürkçü-Milliyetçi-Ulusalcı kesimi tasfiye ederek Y-CHP'yi oluşturup, AKP'nin yanında İmralı canisinin Türkiye'yi yıkma ve bölme projelerine sac ayağı olma hamlesi yapmış ve bir Atatürk Düşmanı'nı partiye üye olarak kaydetmiş, Gazi'nin kemiklerini sızlatmıştır”diye konuştu. (İHA)

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster