15.09.2014 08:26:46 | Son Güncelleme

Microsoft Xbox One'da hareket var!

Sony PlayStation 4, konsol dünyasında tam bir hakimiyet kurmuş durumda. Rakipler Xbox One ve Nintendo Wii U cephelerinde ise hareketlilik hakim.

Microsoft ve Nintendo yeni kozlarını oynamaya hazır.

Dile kolay; Sony PlayStation 4, rakipleri Microsoft Xbox One ve Nintendo Wii U karşısında tam sekiz aydır, aralıksız liderliğini sürdürüyor. Bu da Microsoft ve Nintendo’da gerginlik yaratırken; firmaları yeni hamleler yapmaya da zorluyor.

Öncelikle Microsoft ve Xbox One’ı ele alalım. Kinect aksesuarından bağımsız konsol projesi, fiyat indirimleri ve online departmanların kapatılması, satışları istenen seviyeye getiremedi. Microsoft Xbox One, artık umudunu oyunlara bağlamış durumda. 2014 yılı son çeyreğinde satışa sunulacak Forza Horizon 2, Sunset Overdrive ve Halo 2 Anniversary ’nin dengeleri yerine oturtmasını umuyorlar. Haklı olup olmadıklarını yakında göreceğiz.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Nintendo Wii U, fiyatların düşürülmesi ve yeni yapımlar sayesinde bir nebze nefes aldı ve yükseliş gösterdi. Yine de Sony’e diş getirecek seviyeye ulaşamadılar. Nintendo Wii U’nun en büyük güvencesi, oyun pazarının şu anda açık ara hakimi olan Watch Dogs. Watch Dogs’nun Wii U sürümü, Kasım ayında raflardaki yerini alacak. Peki bu Sony PS4 karşısında yeterli olacak mı? Pek sanmıyoruz ama beklemekte fayda var.

Galaxy Alpha Satışa Sunuldu!

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster