19.09.2014 08:12:04 | Son Güncelleme

Microsoft’tan sıradışı klavye!

Yazılım devi Microsoft, artık sadece Windows değil iOS ve Android işletim sistemlerinin yer aldığı cihazları da desteklemeye başladı.

Teknoloji devinin yeni ortaya çıkardığı klavyesi hem iOS hem de Android işletim sistemlerinin bulunduğu cihazları da destekleyecek.

Universal Mobile Keyboard ismiyle kendini yeterince tarif edebilen fiziksel klavyenin Ekim 2014 tarihinde piyasaya sürülecek. Bluetooth üzerinden diğer cihazlarla eşleşebilen klavye, işletim sistemleri arasında da geçiş yapmaya yönelik bir araca sahip.

Klavyenin üzerinde bulunan Home düğmesi ile her türlü platformda giriş ekranına ulaşmanız sağlanıyor. Microsoft’un rakip platformları da destekleyen bir donanımı ortaya çıkarmış olması aslında pek alışılagelmiş bir durum değil. Her ne kadar Office yazılımını Windows dışındaki platformlara getirse de, bu durumu donanım alanında da yapması oldukça yeni bir olay.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Söylenenlere göre Microsoft’un yeni klavyesinin amacı farklı platformlarda daha iyi bir Office deneyimi sunmak olabilir. Herhangi bir touchpad barındırmayan klavyenin fiyatı 79.95 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Oppo N3′ün Son Sızan Fotoğrafları Oldukça Farklı!

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster