12.09.2014 11:56:20 | Son Güncelleme

Muharrem İnce'den B planı

Olağanüstü kurultayda Kılıçdaroğlu'nu deviremese de sarsan Muharrem İnce, olağan kurultay için çalışmalara başladı. İnce, bir yılda 81 ili dolaşmaya hazırlanıyor.

CHP'de önümüzdeki yıl yapılacak olağan kurultay için genel başkanlık hesapları yapılmaya başlandı. Normalde Temmuzayı ortalarında yapılması gereken olağan kurultayın seçimler nedeniyle Eylül 2015'te gerçekleştirilmesi düşünülüyor. Olağanüstü kurultayda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısında aday olan ve yüksek bir oy alan Yalova Milletvekili Muharrem İnce, olağan kurultaya hazırlanmaya başladı bile.

Bir yılık süreç için yeni yol haritasını hazırlayan İnce, olağan kurultaya kadar 81 ili tek tek dolaşıp partililer ve delegelerle bir araya gelecek.Türkiye'nin haberine göre, bu süreçte gerçekleştirilecek il ve ilçe kongrelerine de katılacak olan eski grup başkanvekili İnce, kendisine imza veya oy desteği veren delegelerin yeniden seçilmesi ve buna yeni isimler eklenmesi için uğraşacak.

Öte yandan olağanüstü kurultay sürecinde Kılıçdaroğlu ile yolları iyice ayrılan eski Genel Sekreter Önder Sav'ın da bu süreçte İnce'ye desteğini sürdüreceği ifade ediliyor. Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Adana Milletvekili Ümit Özgümüş ve Niğde Milletvekili Doğan Şafak gibi isimlerin de İnce'ye desteklerini sürdürüp taban düzeyinde çalışma yapacakları belirtiliyor.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

ULUSALCILAR DEĞERLENDİRECEK

Yönetime muhalif ulusalcı kanatta yer alan vekillerden Birgül Ayman Güler, Süheyl Batum, Nur Serter ve Dilek Akagün Yılmaz'ın ise kurultay sonuçlarını masaya yatırıp kendi aralarında durum değerlendirmesi yapacakları belirtiliyor. Ulusalcı isimlerden Batum, “Kılıçdaroğlu gitsin İnce gelsin” gibi bir anlayış içinde olmadıklarını belirterek, “Muharrem Bey de partide siyasal İslama kayış da dahil olmak üzere bizim endişelerimizi paylaşıyorsa elbette yanında oluruz. Ama bu konuda ne kendisiyle ne de kendi aramızda bir görüşmemiz olmadı. Durum değerlendirmesi yaptıktan sonra buna karar veririz. Ancak, seçimlere kadar olan süreçte doğru bildiklerimizi, partide gördüğümüz yanlış gidişleri anlatmaya devam etmekten vazgeçmeyeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

Yorumları göster