17.09.2014 19:54:04 | Son Güncelleme

Mühürlenen Kürtçe okulun kapısını söktüler

Diyarbakır'da bir grup, Bağlar Belediyesi'ne ait Ferzad Kemanger Eğitim Destek Evi'nde açılan Valilik tarafından mühürlenen Kürtçe okulun kapısını söktü.

Kürtçe okul olarak kurulan Bağlar Belediyesi'ne ait Ferzad Kemanger Eğitim Destek Evi, Diyarbakır Valiliği tarafından önceki gün mühürlendi. Mühürlenmeye tepki gösteren bir grup dün mührü söktü. Bunun üzerine polis okulu tekrar mühürledi.

Bugün ise Demokratik Bölgeler Partisi Diyarbakır İl Başkanlığı, parti binasında okulun yer aldığı semte doğru yürüyüş düzenledi. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Gültan Kışanak, DBP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, ilçe belediye başkanı ve yaklaşık 4 bin kişinin katımıyla yapılan yürüyüşün ardından okulun mührü tekrar söküldü. Bazı göstericiler ise okulun kapısının açılmasından hemen sonra mühürlenen kapıyı yerinden çıkardı.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Okulun önünde toplanan kalabalığa Kürtçe seslenen DBP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, polisin okulu mühürlenmesine tepki göstererek, Kürtçe eğitim vereceklerini söyledi. Okulun önünde göstericilerin bekleyişleri sürüyor.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster