04.09.2014 19:01:45 | Son Güncelleme

NATO Zirvesi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Zirvesi çerçevesinde ilk ikili görüşmesini Amerikalı mevkidaşı John Kerry ile yaptı.

Irak ve Suriye'deki gelişmelerin ele alındığı görüşmede, Kerry'nin Irak'taki gelişmeler konusunda Çavuşoğlu'nu bilgilendirdiği öğrenildi. Çavuşoğlu'na yeni görevinde başarılar dileyen ABD Dışişleri Bakanı, bir önceki Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile çok yakın çalıştıklarını ve aynı işbirliğinin devam edeceğini umduğunu bildirdi.

Çavuşoğlu ayrıca Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Kilimkin ile bir araya geldi. Türkiye-Ukrayna ilişkileri başta olmak üzere bölgesel gelişmelerin ele alındığı görüşmede, ikili işbirliğinin daha da artırılması konusunda mutabakata varıldı. Kilimkin ayrıca Çavuşoğlu'nu son barış görüşmeleri ve ateşkes çabalarıyla ilgili bilgilendirdi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius ile yapılan görüşmede ise başta Irak olmak üzere bölgesel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Çavuşoğlu-Fabius görüşmesinde ayrıca Çavuşoğlu'nun gelecek dönemde Fransa'ya ziyaret yapması konusunda mutabakata varıldı.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster