11.09.2014 13:50:46 | Son Güncelleme

Nehirde kaybolan çocuk aranıyor

Edirne'de arkadaşlarıyla Meriç Nehri'nde yüzerken kaybolduğu iddia edilen 16 yaşındaki çocuğun bulunması için arama çalışması sürüyor.

Edinilen bilgiye göre, Menzilahır Mahallesinde oturan Doğukan Armutkısu, dün iki arkadaşıyla yüzmek için İzzet Arseven Kent Ormanı yakınlarından geçen Meriç Nehri'ne girdi.

Bir süre sonra akıntıya kapılan Armutkısu, kayboldu. Durumun bildirildiği Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri, nehirde arama çalışması başlattı.

Ekipler, Armutkısu'nun kıyafetleri ve cep telefonunu nehrin kenarında buldu. Arama çalışmaları için Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Deniz Şubesi, Sualtı Arama Ekibi'nden de destek istendi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

- Ailesi ve yakınlarının bekleyişi sürüyor

Bu arada olayın duyulması üzere Meriç Nehri kenarına gelen Armutkısu'nun babası Okçay Armutkısu ve yakınlarının bekleyişi sürüyor. Önümüzdeki hafta liseye başlayacak oğlunun bulunması için yapılan çalışmaları izleyen baba Armutkısu, "Oğlum neredesin" diye bağırarak, gözyaşı döktü. Menzilahır Mahalle Muhtarı Ergin Karabayır, gazetecilere yaptığı açıklamada, nehre giren 3 kişiden biri olan Armutkısu'nun boğularak kaybolduğunu ileri sürdü.

Ailenin perişan olduğunu aktaran Karabayır, "Mahallemizde oturan 3 çocuk dün buraya yüzmeye gelmişler. Çocuklardan Doğukan biraz açılıp boğulmuş, daha sonrada nehirde kaybolmuş. Şimdi polis ve AFAD ekipleri nehirde arama yapıyor. Dün akşamdan bu yana çalışmalar sürüyor ancak henüz cesedini bulamadılar" dedi. (AA)

Yorumları göster