14.09.2014 10:12:50 | Son Güncelleme

Nokia tarih oluyor!

Yazılım devi Microsoft’un Nokia’nın satın alma işlemlerinden itibaren ilk hamlesi markanın yok olduğunu beklemek olmuş.

Nokia markasını bilmeyen yoktur, hatta şuan bile markaya ait telefonların kullanıldığı aşikar. Yaşadığı inişli çıkışlı yılların ardından Microsoft’a satılan telefon devinin en kötü günleri meğerse ilerideymiş.

Microsoft’un firmanın telefon bölümünü satın aldıktan sonra yaptığı ilk iş Android işletim sistemleri model serisini iptal etmek oldu. Beraberinde çok ucuz birkaç model denemesi yaptıktan sonra büyük balığı ise Windows Phone işletim sistemli telefonları yayarak tutabilecek. Bunun farkında olan teknoloji devi Nokia markasını ortadan kaldırmaya çalışıyor.

Firmadan sızdırılan bazı bilgilere göre Microsoft akıllı cihazlarından hem Nokia, hem de Windows Phone markaları silmek istiyor. GeeksOnGadgets sitesinin yaptığı habere göre yakında Windows Phone yerine Windows, Nokia Lumia markası yerine ise Lumia kullanılacak. Bu uygulamanın önümüzdeki yılbaşı tatili döneminde piyasaya sürülecek modellerde olacağı belirtiliyor.

Yazılım devi böylece telefon devinin son zamanlarda yaşadığı kötü gidişatın etkisinden kurtulacak ve yoluna daha hafiflemiş şekilde devam edecek.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Şunu belirtmekte fayda var ki, Finlandiya’da bulunan orijinal Nokia firması kapatılmıyor. Çünkü onlar telefon bölümünü sattıktan sonra çeşitli teknoloji çözümlerine ağırlık vermeye devam ettiler.

PlayStation 4 Ağustos’ta da Xbox One’ı Geride Bıraktı

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster