07.09.2014 09:40:16 | Son Güncelleme

Oculus Rift’in fiyatı belli oldu

Oculus şirketinin kurucuları Oculus Rift’in olabilecek en uygun fiyata sahip olacağını aktardılar.

Oculus Rift sanal gerçeklik gözlüğü, şirketin Facebook bünyesine katılmasıyla daha bir popüler hale geldi. Ancak Facebook’un Oculus Rift’i nasıl ve ne amaçla kullanacağı, cihazı nasıl bir strateji ile kullanıcılara sunacağı merakla bekleniyordu. Oculus Rift’in kurucularından Nate Mitchell’ın aktardıklarına göre ise Oculus Rift’in yaklaşık 200 dolar ile 400 dolar arasında bir fiyata sahip olması bekleniyor.

Mitchell ve şirket kurucularından Palmer Lucky verdikleri bir röportajda Oculus Rift’in muhtemel fiyatıyla ilgili açıklamalarda bulundurlar. Luckey’nin aktardığına göre Oculus Rift mümkün olan en uygun fiyata sahip olacakmış.

Oculus şirketi 2012 yılında kuruldu bu yıl ortalarında da, 2 milyar dolar gibi bir rakama Facebook bünyesine girdi. Deyim yerindeyse Büyük balık küçük balığı yuttu. Oculus’un Facebook bünyesine girmesine gelen olumlu tepkiler kadar olumsuz tepkilerde geldi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Mitchell’in açıkladıklarına göre Oculus Rift’in geliştirilmesi için çalışmalar devam ediyor. Özellikle cihazın boyutlarının küçültülmesi üzerinde duruluyor. Bunun yanı sıra ihazın görüntü kalitesinin en üst düzeye çıkarılması için çalışıldığı gelen haberler arasında yer alıyor.

Mavi Xbox 360 Görüldü

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster