23.09.2014 11:31:03 | Son Güncelleme

Ölüm yolunu çocukları için kapatmak istediler

Merkez Yıldırım İlçesi Millet Mahallesi’nde oturan çok sayıda öğrenci, mahallelerinde yapılan okul inşaatının tamamlanmaması üzerine üç kilometre uzaklıktaki Kazım Karabekir Ortaokulu'na gönderildi.

Bursa’da inşaatı başlayan okullarının bitmemesi üzerine evlerine üç kilometre ileride bulunan başka bir okula gönderilen öğrenci ve veliler, çevre yolunda meydana gelen ölümlü ve yaralamalı kazalar nedeniyle ücretsiz taşımalı sistem istedi. Talepleri kabul edilmeyen veli ve öğrenciler çevre yolunda eylem yaptı.

Merkez Yıldırım İlçesi Millet Mahallesi’nde oturan çok sayıda öğrenci, mahallelerinde yapılan okul inşaatının tamamlanmaması üzerine üç kilometre uzaklıktaki Kazım Karabekir Ortaokulu'na gönderildi. Ancak geçtikleri çevre yolunda ölümlü ve yaralamalı kazaların artması üzerine veliler Milli Eğitim Müdürlüğü’ne çocuklarının ücretsiz servis ile götürülmesi konusunda başvuruda bulundu. Bu talepleri reddedilen veliler ve öğrenciler, tepkilerini dile getirmek için çevre yolunda toplandı. Olay yerine gelen polis ekipleri, yolu trafiğe kapatmak isteyen veli ve öğrencileri, 'devreye biz girelim eğer olumlu sonuç alamazsanız yasal haklarınızı kullanırsınız' diyerek ikna ettiler.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Veliler "Çocuklarımız son iki yılda 8 kişinin öldüğü yolu geçerek okullarına gidiyorlar. Bir çocuğumuz daha ölürse bunun hesabını kim verebilir, polisin devreye girmesiyle de sorunumuz çözülmezse yollara taş döşeyip yolu trafiğe kapatacağız" dedi. (DHA)

Yorumları göster