24.09.2014 11:46:02 | Son Güncelleme

Ortaokul içinde imam hatip sınıfı eylemi

Şişli'deki Talatpaşa Ortaokulu'nun bir sınıfının imam-hatip sınıfına dönüştürülmesine bazı öğrenci velileri ve eğitimciler tepki gösterdi.

Şişli Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kadar yürüyen grup olaysız dağıldı.Talatpaşa Ortaokul'u önünde saat 09.00’da toplanan yaklaşık 100 kişilik grup,

“Talatpaşa Ortaokulu’nda imam hatip istemiyoruz” yazılı pankart açtı. Aralarında öğrenci ve velilerin bulunduğu grup üyeleri “İmam hatip değil, kütüphane istiyoruz”, “Okul içinde okul istemiyoruz” yazılı dövizler açarak Nişantaşı’ndaki Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yürüdü.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Mili Eğitim Müdürlüğü önünde açıklama yapan Eğitim-Sen 3 Nolu Şube başkanı Hüseyin Tosu , “Öğrencilerimize rağmen okullarımızı dönüştüremezsiniz. Talatpaşa’ da var olan imam hatip sınıfları iptal oluncaya kadar eylemlerimiz devam edecektir” dedi.

Öğrenci velisi Gaye Köseler, “Okul içinde okul istemiyoruz. Dayatmacı eğitime karşıyız. Çocuklarımızın başını kapatmak istemiyoruz. Biz de Müslümanız. Başımızı kapatarak Müslüman olmuyoruz. Bizi birbirimize düşürmesin” diye konuştu. Grup açıklamanın ardından olaysız dağıldı. (DHA)

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster