12.09.2014 14:06:02 | Son Güncelleme

'Oto change' şebekesi çökertildi

ANTALYA, Hatay ve Kahramanmaraş illeriyle bazı ilçelerinde, çaldıkları otomobillerin motor ve şase numaralarını ağır hasarlı araçlarla değiştirerek piyasaya sürdüğü belirlenen 18 kişi yakalandı.

(DHA) - Başta Antalya merkez ve ilçeleri olmak üzere otomobil hırsızlığı olaylarındaki artış üzerine, Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ile Manavgat Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince çalışma başlatıldı. Çalışma sonucunda, il merkezi ve ilçelerden çalınan, hacizli ya da hakkında yakalama kararı olan araçların motor ve şase numaralarının, satın alınan ağır hasarlı araçlarla değiştirildiği, bu araçların sahte evrak düzenlenerek yeniden piyasaya sürüldüğü tespit edildi.

22 ARACI PİYASAYA SÜRMÜŞLER

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Konuya ilişkin 2 ay süren teknik ve fiziki takip sonucu, Antalya merkez, Manavgat ve Alanya ilçeleri, Hatay merkez ve Kırıkhan İlçesi ile Kahramanmaraş'ta eş zamanlı operasyon düzenlendi. 9 Eylül Salı günü sabaha karşı yapılan operasyonlarda, 18 kişi gözaltına alındı. Şüphelilere ait ev ve iş yerlerinde yapılan aramada, motor ve şase numaraları değiştirilmiş satışa hazır araçlarla bu araçlara ait yedek parçalar, değişim işleminde kullanılan şase etiketleri ve bir miktar esrar ele geçirildi. Şüphelilerin motor ve şase numarasını değiştirdiği çeşitli marka ve modelde 22 aracı piyasaya sürdüğü belirlendi. Adliyeye çıkarılan şüphelilerin sorgulaması sürüyor.

Yorumları göster