19.09.2014 18:25:07 | Son Güncelleme

Öz oğlunu böyle ölüme terk etti

İstanbul Kartal'da sara hastası oğlu denize düşen anne, panikleyip kaçtı.

Oğlunu ölüme terk eden anne, güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Kartal sahilinde balıkçı barınaklarının bulunduğu bölgeden çıkartılan bir erkek cesedi, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekiplerini harekete geçirdi. Cesedin 16 yaşındaki İbrahim E.'ye ait olduğunu belirleyen ekipler, soruşturmada ilginç bir detaya ulaştı.

İbrahim E.'nin annesi Z.E'nin ifadesini alan polis, çevredeki güvenlik kameralarını da didik didik inceledi. Yapılan araştırma neticesinde olay günü anne Z.E.'nin sara hastası oğlunu taksi ile sahile getirdiği belirlendi. Anne Z.E.'nin balıklara bakmak isteyen oğlunun denize düşmesiyle panikleyerek kaçtığı tespit edildi. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yakalanarak gözaltına alınan anne, adliyeye sevk edildi.

Nöbetçi savcılıktaki sorgusunun ardından tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edilen Z.E'nin, "Denize yakın oturuyorduk. Oğlumun elini tutuyordum ama balıklara baktığımız sırada elimden kaydı ve kayalıklara düştü. Olaydan sonra bir çay bahçesine gittim. Geldiğimde oğlum denizden çıkmıştır diye düşündüm. Oğlumu göremeyince 'Kurtarın' diye bağırdım ama kimse yoktu" şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Mahkeme, Z.E'nin olayda kuvvetli suç şüphesi bulunduğunu belirterek, "Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi kasten öldürmek" suçunu işlediği gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi.

Z.E, Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'ne gönderildi.

Oğlunu ölüme terk eden anne Z.E., güvenlik kameraları tarafından da saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde Z.E. ve İbrahim E. birlikte sahile doğru yürüyor. Bir süre sonra anne Z.E. tek başına kameranın açısına giriyor ve yürüyerek kayboluyor.

İHA

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster