10.09.2014 11:56:16 | Son Güncelleme

Pakistan'da cami çöktü: En az 24 ölü

Pakistan'ın Lahor kentinde bir caminin çatısı çöktü. Çok sayıda kişinin enkaz altında kaldığı olayda şu ana kadar 24 kişinin cesedine ulaşıldı.

Pencap eyaletinin başkenti Lahor'un Daroghawala bölgesindeki Hanafiyyah Camisi'nin çatısı, öğle namazı kılındığı esnada çöktü. Çatının çökmesi sonucu aralarında imamın da bulunduğu yaklaşık 40 kişi enkaz altında kaldı.

Enkaz altında kalanları çıkarmak için arama-kurtarma ekiplerinin çalışmaları sürüyor. Arama-kurtarma çalışmaları devam ederken enkaz altından ölü olarak çıkarılanların sayısının 24'e ulaştığı bildirildi. Yetkililer, enkaz altında hala 10'dan fazla kişinin olduğunu söyledi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Olay yerine gelerek çalışmaları yakından takip eden Pencap Başbakanı Şahbaz Şerif, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dilediği, kaza nedeninin araştırılmasını ve yaşamını yitirenlerin yakınlarına 5 biner dolar yardım edilmesi için talimat verdiği öğrenildi.

Pencap eyaletinde son günlerde etkili olan muson yağmurları nedeniyle birçok evin çatısının çökmesi sonucu onlarca kişi hayatını kaybetti. Caminin çatısının çökmesine de aşırı yağışların neden olduğu tahmin ediliyor. (AA)

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster