16.09.2014 16:12:44 | Son Güncelleme

Pakistan'da öfkeli yolcular eski bakanı uçağa bindirmedi

Pakistan'da eski bir bakan ve yanındaki bir başka siyasetçi, yetişmeleri için iki saat boyunca bekletilen uçağın öfkeli yolcuları tarafından uçağa bindirilmedi.

BBC'nin haberine göre, dün gece Karaçi-İslamabad seferini yapan Pakistan Uluslararası Havayolları'na ait uçağın yolcuları, eski İçişleri Bakanı Rahman Malik ve iktidardaki PML-N partisinin üyesi Rameş Kumar Vankwani'nin sefere yetişebilmeleri için iki saat bekletildi. Malik ve Vankwani'nin geç kalma nedenleri bilinmezken, öfkeli yolcular siyasetçilerin uçağı binmesini engelledi.

Olaya ait görüntülerde, Malik'in yolcular tarafından "Kendinizden utanmalısınız" haykırışlarıyla karşılandığı, bir kişinin "68 yıldır bunu çekiyoruz. Bir 68 yıl daha mı çekeceğiz?" dediği duyuluyor.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Pakistan Uluslararası Havayolları'nın seferi siyasetçiler olmadan yapılırken, Pakistan'da sosyal medyada paylaşılan görüntüler, ülkede "VIP kültürü" konusundaki tartışmayı alevlendirdi. Yolcuların davranışı sosyal medyada övgüyle karşılandı.

Pakistan Uluslararası Havayolları, Dawn gazetesinde yayınlanan açıklamasında, uçağın teknik bir nedenle 90 dakika rötar yaptığını ve rötardan yolcuların mesajla haberdar edildiğini bildirdi.

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in bir yardımcısı da uçağın 90 dakikalık bu süreye ilaveten 25 dakika da Malik için bekletildiğini söyledi.

Yorumları göster