12.09.2014 15:20:07 | Son Güncelleme

Sabri’li, Müslüm Gürses’li iş bırakma eylemi

Adalet Büro Sen üyelerinin ülke genelinde gerçekleştirdiği eyleme destek veren Mersin'in Erdemli İlçe Adliyesi çalışanları Sabri'li, Müslüm Gürses'li dövizleriyle dikkat çekti.

Adalet Büro Sen üyeleri, ülke genelinde bugün öğleden sonra iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Eyleme Mersin'in Erdemli İlçe Adliyesi çalışanları da destek verdi. Basın açıklaması yapmak için bir araya gelen çalışanlar taşıdıkları dövizleriyle eylemi renklendirdi. Çalışanlar dövizlerde spor camiasının renkli ismi Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu ve merhum sanatçı Müslüm Gürses'i öne çıkardı. Sabri'nin yer aldığı dövizde "Sizinleyim Panpalar” sloganı yer alırken, merhum sanatçı Müslüm Gürses'in yer aldığı dövizde ise "Adliye İşyeri Sözcüsü” ifadelerine yer verildi. Adalet Bakanlığı personeli Yıl 2014 yazılı başka bir dövizde ise tüyleri olmayan bir horoz resmi yer aldı.

Ellerindeki dövizlerle adliye bahçesindeki Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen çalışanlar adına Adalet Büro Sen Mersin İl Şube Başkan Yardımcısı Mustafa Tollu, basın açıklamasını okudu. Tollu, "Bakanlığın bizlere karşı yaptığı üvey evlat muamelesini esefle kınıyor ve protesto ediyoruz. Bu nedenle bugün akşama kadar iş bırakıyoruz. Bakanlığımız bizleri duymamaya devam ettiği müddetçe iş yavaşlatma ve iş bırakma eylemlerimiz devam edecektir" dedi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Açıklamanın ardından çay bahçesine geçen çalışanlar çay içip, simit yedi.

Yorumları göster