20.09.2014 09:14:13 | Son Güncelleme

Satya Nadella Microsoft’u değiştiriyor

Şubat ayında Microsoft’un CEO’su olarak göreve başlayan Satya Nadella, radikal kararları ve yeni stratejisiyle firmayı kökten değiştirecek gibi görünüyor.

Steve Ballmer’dan boşalan CEO koltuğunu doldurmak için kapsamlı bir arayış içerisine giren Amerikalı teknoloji devi Microsoft, Bill Gates’in de desteğini alan Satya Nadella‘yı yeni CEO’su olarak seçmişti. Ballmer döneminde başlayan köklü değişim sürecinde firmaya liderlik etmesi için Şubat ayında görevi devralan Nadella, Microsoft’u kendi vizyonu çerçevesinde baştan şekillendiriyor.

Steve Ballmer döneminde benimsenen cihazlar ve servisler politikasını terk ederek kullanıcı odaklı yeni bir strateji belirleyen Nadella, bulut servisleri ve mobil cihazlara öncelik verdi. Microsoft‘u kökten değiştirmeye kararlı görünen Nadella, sadece firmanın stratejisini değiştirmekle de yetinmedi.

Geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamayla 18.000 kişinin işine son verileceğini duyuran Nadella, Microsoft’un üst düzey yönetimini de değiştirdi. Nadella döneminde yönetim kurulunun büyük bölümü değişirken, firmanın eski CEO’su ve bir numaralı hisse sahibi Steve Ballmer firmadan tamamıyla ayrıldı.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Satya Nadella önderliğinde girilen bu yeni dönemin ilk ürünleri daha yeni yeni kullanıcılarla buluşuyor olsa da, şu ana kadar analistlerden gelen açıklamalar Amerikalı teknoloji devinin doğru yolda olduğuna işaret ediyor.

Horizon’dan Yeni Detaylar ve Görüntüler

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster