19.09.2014 10:04:06 | Son Güncelleme

Sinem’den bir haftadır haber alınamıyor

Selçuk, 17 yaşındaki Sinem için seferber oldu.

12 Eylül Cuma günü evden 'Bir saatliğine çarşıya gidiyorum' diye çıkan 17 yaşındaki Sinem Başlı'dan haber alınamıyor. Genç kızın annesi Teslime Başlı, kızının başına kötü bir şey gelmesinden endişe ettiğini, kızının yaşadığına dair bir haber almak istediğini söyledi. Kayıp kızını bulmak için aramadık yer bırakmadıklarını belirten Teslime Baş, "Kızımı görenler lütfen bize ya da polise bildirsin. En azından kızımın sesini duyup yaşadığını öğrenmek istiyorum" dedi.

Kızı Sinem Başlı'nın 12 Eylül Cuma günü saat 12:40 civarında 14 Mayıs mahallesindeki evlerinden 'çarşıya gidiyorum' diye ayrıldığını, ancak bir daha dönmediğini belirten anne Teslime Başlı, şunları söyledi: "Kızım hiç bir zaman beni bu kadar merakta bırakmazdı. Kaybolduğu gün 'Anne ben biraz çarşıda dolaşıp bir saate kadar gelirim' dedi. Ben de 'tamam kızım fazla geç kalma merak ederim seni' dedim. Daha sonra gitti. Ama bir saati aşkın bir zaman oldu ve kızım eve gelmedi. Kendisini telefonla aradım ama telefon kapalıydı. Aradan 2-3 saat geçti ve merak etmeye başladım. Bu sırada oğluma haber verdim, oğlum da aramaya başladı fakat bir türlü ulaşamadık. Akşam saat 08:00 civarlarında karakola giderek kayıp ihbarında bulunduk. Selçuk'ta gidebileceği her yere, her alana bakıldı, hatta polis bazı işyerlerindeki güvenlik kameralarını kontrol etti ancak bir iz bulamadı."

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Konuyla ilgili Selçuk Cumhuriyet Savcılığına dilekçe verdiklerini ve kızının bir an önce bulunmasını istediklerini belirten acılı anne, "Benim kızım bugüne kadar annesini hiç merakta bırakmazdı. Başına kötü bir şey gelmesinden korkuyorum. Kızımı görenler varsa lütfen en yakın polis karakoluna ya da bizlere ulaşsın. Ne olursa olsun kızımın evine dönmesini istiyorum. Arkadaşıyla gitmiş olsa bile en azından iyi olduğundan emin olmak için bir telefon etmesini istiyoruz" diye konuştu. (İHA)

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster