13.09.2014 11:13:02 | Son Güncelleme

Sır toplantının perde arkası

Cumhurbaşkanı Erdoğan içeriği açıklanmayan toplantıya giderken konvoyunu durdurup yol kenarındaki bir kadından zarf aldı ve yoluna öyle devam etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beylerbeyi Sarayı içindeki Sarı Köşk’te bazıgazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleriyle yaptığı toplantı sona erdi.

AÇIKLAMA YOK

Yaklaşık 2.5 saat süren görüşmeye ilişkin Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Toplantıyı ilişkin tek açıklama Akşam Gazetesi Genel Yayın YönetmeniMehmet Ocaktan’dan geldi. Ocaktan, "Çözüm süreci, Türkiye’nin etrafındaki gelişmelerle ilgili değerlendirmeler, paralel yapıyla mücadele, AB sürecini daha dikkatli, adımların daha hızlı atılması konusunda bir takım değerlendirmede bulundu" dedi.

Erdoğan’ın bundan sonra sık sık yurtdışı ziyaretleri gerçekleştireceğini söyleyen Ocaktan, "Değişik ülkeler, Afrika dahil çeşitli bölgelere ziyaretlerini sürdürecek" diye konuştu.

Erdoğan’ın yeni ve sivil bir anayasa konusunda elinden geleni yapacağını söylediğini aktaran Ocaktan, IŞİD ve bölgedeki terör unsurlarına karşı Cumhurbaşkanının bir bütün olarak baktığını söyledi. Ocaktan," Benim anladığım Türkiye teröre bir bütün olarak bakıyor. Bölgedeki bütün terör unsurlarına aynı şekilde bakıyor. Bugün IŞİD’dir yarın başka terör unsuru ortaya çıkar. Önemli olan bütün terör unsurlarına karşı uluslararası camiayla birlikte ortak hareket etmek. Sayın Cumhurbaşkanının bu doğrultuda olduğunu gördüm" diye konuştu. Ocaktan bir soru üzerine de Erdoğan’ın çözüm süreci konusunda hükümete her türlü desteği vermeye hazır olduğu izlenimini edindiğini de sözlerine ekledi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

KONVOYU DURDURAN KADIN

Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyu Beylerbeyi Sarayı’na girerken bir süre durdu.

Erdoğan yol kenarında bekleyen bir kadını görünce aracını durdurdu. Cumhurbaşkanının koruma polisleri kadının elindeki mektubu alıncaya kadar konvoy bekledi.

Erdoğan daha sonra saraya girdi.

(DHA)

Yorumları göster