18.09.2014 00:29:33 | Son Güncelleme

Şırnak'ta iki okula saldırı

Cizre ilçesinde terör örgütü yandaşı grubun iki okula attığı molotofkokteyli yangına neden oldu.

Demokratik Bölgeler Partisi, Demokratik Toplum Kongresi ve bazı sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle açılan ve Kürtçe eğitim vereceği öne sürülen "okul"un mühürlenmesini bahane eden yüzleri maskeli gruptakiler, Nur Mahallesi'ndeki Atatürk Anadolu Lisesi ve Sur Mahallesi'ndeki İsmail Ebuliz Ortaokuluna molotofkokteyli attı.

Bunun üzerine okullarda yangın çıktı. Göstericiler, yangını söndürmeye giden itfaiye ekiplerine taşla saldırdı. Taş isabet eden itfaiye aracının camı kırıldı. Geri dönen itfaiye ekipleri, zırhlı polis araçlarının eşliğinde olay yerine giderek yangına müdahale etti.

Yangın nedeniyle okullarda maddi hasar meydana geldi.

Bu sırada Yafes ve Nusaybin Caddesi'nde toplanan bir grup YDG-H üyesi, yola barikat kurarak izinsiz gösteri düzenlemek istedi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Göstericiler daha sonra iki tüp içerisine yerleştirilen patlayıcı düzeneğini Cizre Köprüsüne bırakarak, köprüyü ulaşıma kapattı.

Güvenlik güçlerinin uyarılarına rağmen dağılmayarak, taş, ses bombası ve molotofkokteyli ile saldıran gruba polis, tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Göstericiler, müdahalenin ardından dağıldı.

Patlayıcılar bomba imha ekiplerince etkisiz hale getirildikten sonra köprü ulaşıma açıldı.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster