14.09.2014 09:18:06 | Son Güncelleme

Şişli’de gergin gece

Şişli'de iddiaya göre bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu şüphesiyle bir kişi gözaltına alındı.

Şişli, Kuştepe'de mahalleli arasında olay, 'Uyuşturucu kullanan kişilerin 9 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu' şeklinde kulaktan kulağa yayıldı.

Konuyla ilgili polis tarafından gözaltına alınan bir kişiyi karakoldan almak isteyen mahalleli ile polis arasında saatlerce süren çatışma yaşandı. Mahalleli polise taş ve sopalarla saldırdı.

Olayla ilgili gözaltına alınan şüpheli zırhlı araçla polis tarafından olay yerinden götürüldü. Olay yerine sevk edilen çok sayıda Çevik Kuvvet ekibi biber gazı sıkarak grubu dağıttı. Bu sırada gazdan etkilenen çok sayıda kişi de ambulanslarla hastaneye götürüldü.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

BASIN ARACINA LİNÇ GİRİŞİMİ
Olayı duyan basın mensupları da Kuştepe Mahallesi'ne gitti. Çatışmanın ortasında kalan Cihan Haber Ajansı haber ekibine mahalleli tarafından saldırı oldu. Mahalle sakinleri polis aracı sandıkları basın aracının etrafını sardı.

Elleri sopalı kişilerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 40 kişi, araç sürücüsü Ş. Ş. Kameraman A.U.'yu linç etmek istedi. Basın aracından indirilen kameran ve şoför darp edildi.

Kalabalığın arasından çıkarak esnafa sığınan Ş.Ş. ile A.U. taksiyle Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. Darp edilen kameraman ile şoförün sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. (DHA)

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster