15.12.2017 10:20:27 | Son Güncelleme

Temizlik yaparken sirkeyi asla kullanmamanız gereken 4 yer

Ev temizliğinde sıklıkla kullanılan sirkenin aslında her zaman yarar sağlamadığı ortaya çıktı. Evin bazı bölgelerinin temizliğinde asla sirke kullanmamalısınız çünkü zararı bir hayli fazla.

Yeri geliyor yemeklere kullanıyoruz, yeri geliyor zayıflamak için içiyoruz yeri geliyor ev temizliğinin ana maddesi olarak değerlendiriyruz. Her derde deva dediğimiz sirke aslında bazı noktolarda oldukça zararlı.

Mermer ve granit tezgahlar

Asit oranı son derece yüksek olan sirke, granit ve mermer yüzeyler için zararlıdır. Bu yüzeylerin lekelenmesine ve renklerinin solmasına sebep olur.

Ütü tabanı temizleme

Ütü tabanında oluşmış yanık lekelerini sirke ile temizlemek büyük bir hata çünkü ütü tabanında yer alan deliklerden sirke sızabilir ve büyük zarara yol açar. Bu temizleme tekneği son derece tehlikeli.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Parke zemin temizliği

Parkeleri temizlemek için genellikle temizleme suyunun içerisine bir miktar sirke konur fakat bu yöntem istediğiniz etkinin tam tersini sunur. Yani parke renginin ağarmasına neden olur.

Mürekkep ve çimen lekesi temizliği

Yanlış biline bir temizlik yöntemi daha... Mürekkep ve çimen lekesini temizlemek için kesinlikle sirke kullanmayın çünkü leke daha derine inecek ve çıkması neredeyse imkansızlaşacakç


Uyarı! gunun-videosu İçerikleri bulunamadı.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster