01.06.2018 13:42:08 | Son Güncelleme

TİKA’dan Brezilya’da iftar programı

TİKA’dan Brezilya’da iftar programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afrika kökenli Brezilyalıların Sao Paulo'daki Bilal Habeşi Mescidi'nde verdiği iftarla ihtiyaç sahibi Müslümanları bir araya getirdi.

TİKA'dan yapılan açıklamaya göre, TİKA’nın desteği ile Türkiye'nin Sao Paulo Başkonsolosluğunun organizasyonunda gerçekleştirilen programa, Başkonsolos Serkan Gedik, Kültür ve Turizm Ataşesi Ahmet Canga ve TİKA temsilcileri katıldı.

Mecsit Başkanı Kehinde Olasunkanmi Balogun, "Bugün, burada gerçekleşen iftar için Türkiye’nin Sao Paulo Başkonsolosluğuna teşekkür ederiz. TİKA’ya ve tüm desteklerine çok müteşekkiriz ve Allah onları korusun." dedi.

Başkonsolos Gedik ise ilk defa geçen yıl bu etkinliği yaparak, Brezilya'da Müslüman cemaatinin önemli bir parçası olan Afrikalılarla dostluk kurduklarını ve bu dostluğun pekiştiğini ifade etti.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Gedik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"TİKA camiyi tefriş etti. Bu güzel halıları ve teknik donanımları sağladı. Artık Türkiye'nin Brezilya'da böyle dostları, güçlü bir cemaati var. Bu desteğimizi gelecek yıllarda da sürdürmek istiyoruz. İftardan sonra yardıma ihtiyacı olan Afrikalı kardeşlerimize iftar paketi dağıtacağız. Bu desteğinden dolayı TİKA'ya şükranlarımızı sunuyoruz."

Başkonsolos Gedik ve TİKA heyeti iftar sonrası Sao Paulo'daki Müslüman cemaat liderleriyle bir araya geldi ve program ihtiyaç sahibi 300 kişiye erzak paketi dağıtımıyla son buldu.

Yorumları göster