20.09.2014 09:18:31 | Son Güncelleme

Toshiba cephesinde zor dönem!

Dünyaca ünlü bilgisayar üreticisi Toshiba, düşen satışlar nedeniyle zor günler yaşıyor. Japon şirket, küçülmeye gidebilir.

Toshiba yaptığı resmi açıklama ile, tüketici odaklı bilgisayar pazarında kayda değer bir küçülmeye gidebileceğini açıkladı. Toshiba, 2015 yılında bazı marketlerden çekileceğini de duyurdu.

Japon teknoloji devi Toshiba, ne yazık ki bunlarla da yetinmeyerek, tüm dünyadaki satış ofislerinden yarısının gelecek yıla kadar kapatılacağını da bildirdi.

Toshiba, şu an dizüstü bilgisayar pazarında Portege, Kira ve Satellite modelleriyle boy gösteriyor.

Toshiba sözcüsü, “Öncelikle amacımız mali bütünlüğü korumak. Yanlış anlaşılma olmaması için vurgulamamız gerekiyor, PC pazarından çekilmeye kesinlikle niyetimiz yok. Ancak bazı pazarlar ve Toshiba’nın amaçları birbirleriyle uyuşmuyor. Bilgisayar pazarında daha kompakt bir şirket olmak ve çalışanlarımızın da geleceğini düşünmek zorundayız. Toshiba yeni model yatırıma devam edecektir.” açıklamasında bulundu.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Toshiba’nın artık daha uygun fiyatlı ve verimlilik odaklı cihazlara yöneleceği de vurgulandı. Yine de, dünya çapında 3000′den fazla çalışanın işinden olması bekleniyor.

Xperia Z2′nin Fiyatı Düştü!

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster