13.02.2018 09:58:04 | Son Güncelleme

TSK duyurdu: Afrin'de öldürülen terörist sayısı açıklandı

TSK, Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtına ilişkin açıklama yaptı. Son dakika habere göre, operasyonda öldürülen terörist sayısı 1439 oldu.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bugün, kara ve hava operasyonları sonucunda terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu 70 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının bin 439 olduğu kaydedildi.

ÇNRA'LARLA ATEŞ ALTINA ALINDILAR

Bu sabah saatlerinde, Kilis merkeze yakın bölgede konuşlu bulunan ÇNRA'larla PYD/PKK ve DEAŞ terör örgütüne ait hedef ve mevziler ateş altına alındı. Art arda gönderilen roketlerle terör örgütünün yuvaları tam isabetle vuruldu.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

KOMANDO MARŞIYLA AFRİN'E GİTTİLER

20 Ocak'ta Türk Silahlı Kuvvetleri ve TSK tarafından eğitilmiş Özgür Suriye Ordusu grupları tarafından Suriye'nin Halep ilinin Afrin kentinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ unsurlarını yok etmek başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak için Sivas'tan bir grup asker Afrin'e uğurlandı. Nuri Demirağ Havalimanı'ndan Afrin'e hareket etmeden önce komando marşını söyledi. Askerler daha sonra dualarla Afrin'e uğurlandı.

Yorumları göster