15.09.2014 10:49:36 | Son Güncelleme

Türk ailenin feryadı: Oğlumuzu IŞİD aldı

Almanya'nın Ahlen kentinde yaşayan 18 yaşındaki T.G.'nin ailesi çocuklarının IŞİD'e katılmış olabileceği şüphesiyle polise başvurdu. Polis ve aile, T.G.'nin bulunması için her yeri arıyor.

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti'ndeki Ahlen kentinde yaşayan 18 yaşındaki T.G.'nin ailesi oğullarının IŞİD'e katılmış olabileceğini öne sürerek polise başvurdu. Gencin babası M.G. oğullarının kendilerine bir not bırakıp evden ayrıldığını ve o gittikten sonra şifresini bulup sosyal medyadaki yazışmalarını okuduktan sonra IŞİD'e katıldığını anladıklarını belirtti. M.G. oğlunu görenlerin kendilerine ya da polise başvurmalarını istedi.

YILBAŞINDAN BERİ DEĞİŞMEYE BAŞLADI

Oğulları gibi çevreden 6-7 gencin daha IŞİD'e katılmak için gittiğini tahmin ettiklerini belirten baba M.G. başlarından geçen olayı şöyle anlattı:

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

"Yılbaşından beri biz oğlumuzdaki değişiklikleri fark etmeye başladık. Gizli şekilde internette ve telefonda birileriyle görüşüyordu. İki Facebook adresi varmış ve biriyle ailesiyle görüşürken diğerinden haberimiz yoktu. Onun gittikten sonra dün akşam farkına vardık. Orada konuştuğu kişilere, ne cevap gelecek diye oğlum adına, birkaç şey yazdık. Bize Suriye'den, Irak'tan, Almanya'dan cevaplar geldi. Bu çevreden 6-7 yerden haber aldık, buralardan da gençleri toplamışlar. Oğlumuz evden ayrılınca Ahlen polisine gittik. Onlar da bize oğlumuzun 18 yaşını doldurduğunu ve istediği taktirde dünyanın hangi ülkesine istiyorsa oraya özgürce gidebileceğini, kendilerinin hiçbir şey yapamayacağını söylediler. Daha sonra gittiğimiz Hamm polisi ise bizimle çok ilgilendi, 4-5 saat ifade verdik ve çocuğumuzun bulunması için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler."

YOLDA ARKADAŞIYLA KARŞILAŞMIŞ

Evden çıkarken çocuklarının arkadaşıyla karşılaştığını söyleyen baba M.G., "Oğlum 2 bavul almış ve önceki gün Ahlen-Duisburg tren hattında görülmüş. Trende yolculuk ettiği arkadaşını bulup görüştük. Arkadaşı olayı bilmeden oğlumuzla Duisburg'a kadar yolculuk yaptığını ve daha sonra ise kendinin Düsseldorf'ta indiğini söyledi. Ona bir şeyden bahsetmemiş, ama konuşurken çok neşeli ve sevinçliymiş, haftaya döneceğini söylemiş. Biz kendimizce her ipucunu değerlendirmeye çalışıyoruz ve her yerde arıyoruz. Umarız oğlumuz Almanya'yı terk edemeden sınırda yakalanır çünkü oralara giderse işimiz zorlaşacak" diye konuştu. (DHA)

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster