Afrin operasyonu öncesi YPG harekete geçti! İşte terör konvoyu
Türkiye'nin gündemindeki Afrin operasyonu öncesi YPG'li teröristler, Fırat Nehri'nin doğusundan Menbic'e konvoylarla geldi. Eli silahlı teröristlerin hedefi, muhtemel bir harekatta Afrin'e yardıma gitmek ancak arada Türkiye'nin kontrolündeki Fırat Kalkanı bölgesi var.
Yayın Tarihi: 18-01-2018 20:31
Korkunç Whatsapp oyunu! Küçük kızları böyle kandırmışlar
Kırşehir'de, terör örgütü DEAŞ üyesi oldukları iddiasıyla haklarında dava açılan 2'si tutuklu 19 kişinin yargılandığı davada iki sanık, örgütün çocukları kandırmak için WhatsApp grupları kurduğunu ve bu gruplardaki paylaşımlarla dini duyguları istismar ettiğini anlattı.
Yayın Tarihi: 19-01-2018 00:50
Moskova'da kritik Afrin zirvesi!
Genelkurmay Başkanlığı, Rusya'da Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Moskova'daki görüşmesine ilişkin fotoğraf paylaştı.
Yayın Tarihi: 18-01-2018 17:36
Suriye Dışişleri Bakanlığı'ndan Afrin açıklaması
Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad "Türkiye'den Afrin'e yönelik herhangi bir askeri operasyon bir saldırı eylemi olarak değerlendirilecek" dedi. Devlet televizyonunun aktardığına göre Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Mikdad ayrıca "Eğer Türk savaş uçakları bir saldırıya girişirse Suriye hava savunması herhangi bir Türk uçağı hedefini yok etmeye hazır" ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 18-01-2018 14:49
Üreticinin çocuğu serada büyüyor
Antalya'nın Kumluca ilçesinde, örtü altı sebze ve meyve üreticilerinin çocukları, serada büyüyor. Okul çağındakiler, okula giderken, küçük yaştakiler ise seranın ortasına serilen halı, kilim ve kartonların üzerinde uyuyor ya da kendilerini sırtlarına bağlayan anneleriyle ürün topluyor.
Yayın Tarihi: 18-01-2018 11:43
ABD'den son dakika Suriye açıklaması!
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Suriye ile ilgili son dakika bir açıklama yaparak 'Türkiye gibi müttefiklerimizle çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye'nin PKK teröristleri hakkındaki kaygılarını göz önünde bulunduracağız. Suriye'de DEAŞ tamamen bitinceye kadar askeri varlığımızı sürdüreceğiz. 2011'de Irak'taki hatayı tekrar etmeyeceğiz' dedi.
Yayın Tarihi: 17-01-2018 23:56
Wikipedia açılacak mı? BTK'dan son dakika açıklaması
Wikipedia'nın erişim yasağına konu olan makalelerin değiştiğini açıklamasının ardından 'Wikipedia açılacak mı' sorusunun cevabı merak ediliyordu. Konuyla ilgili son dakika olarak BTK'dan yapılan açıklamada "Yapılan kontrollerde yasa dışı içeriklerin ısrarla yayınlanmaya devam ettiği görülmektedir" denildi.
Yayın Tarihi: 17-01-2018 16:32
Olası Afrin operasyonu: 'Türkiye, hareketsizliğin maliyetini ödemek istemiyor'
Türkiye Afrin'e operasyona hazırlanıyor. Hatay ve Kilis sınırına tank, top, zırhlı araç sevkiyatı dün de sürdü. BBC Türkçe'ye konuşan uzmanlar, Rusya'nın olası operasyon karşısındaki tavrını ve Ankara'nın stratejik hedeflerini değerlendirdi.
Yayın Tarihi: 17-01-2018 17:18
Türk-Alman diyaloğu yeniden başlıyor
Almanya ile Türkiye arasındaki hükümetler arası diyalog bugün yeniden başlatılıyor. Türkiye ve Almanya ilişkilerinde yaşanan kriz nedeniyle hükümetler arası görüşmeler bir süredir yapılmıyordu.Alman basınında çıkan habere göre Türkiye ile Almanya arasındaki hükümetler arası konsültasyonlar yeniden başlatılıyor.
Yayın Tarihi: 17-01-2018 10:45
Wikipedia'dan Türkiye açıklaması: O makaleler değiştirildi
Wikimedia Vakfı Genel Müdürü Katherine Maher, Türkiye'deki erişim yasağına yol açan makalelerin değiştiğini söyleyerek, "Türkiye'deki otoriteler bu makalelerin son halini incelememiş olabilir. Erişim yasağı neden devam ediyor emin değiliz" açıklamasını yaptı.
Yayın Tarihi: 17-01-2018 07:23
Gürcan: YPG ile çatışma kaçınılmaz
DW Türkçe'nin Nevşin Mengü ile Bire Bir programına konuk olan güvenlik analisti Metin Gürcan, 2018'de YPG ile Türkiye tarafından desteklenen ÖSO ya da TSK arasında bir çatışmanın kaçınılmaz olduğunu söyledi.
Yayın Tarihi: 16-01-2018 10:26
NATO'nun Türkiye açıklaması sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik görüşme!
NATO, Türkiye'nin güvenliğine önem verdiğini, bu çerçevede giderek zorlaşan güvenlik ortamında Türkiye'nin güvenliğine katkı sağlamaya devam ettiğini savundu. Açıklamanın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’le telefonda görüştü.
Yayın Tarihi: 16-01-2018 18:15
ABD'den Türkiye'nin Afrin operasyonuna yeşil ışık!
ABD Koalisyon sözcüsü Ryan Dillon, bugünkü basın toplantısında Türkiye'nin muhtemel Afrin operasyonu Pentagon'un engel olmayacağı işaretini verdi.
Yayın Tarihi: 16-01-2018 14:53