02.09.2014 12:35:04 | Son Güncelleme

Vatmanın dikkati sayesinden ölümden döndü

Gökdere hafif raylı sistem istasyonunda raylar üzerine düşen bir kişi vatmanın dikkati ve ani freni sayesinde ölümden kurtuldu. Olay anı Bursaray'ın güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

BURSA, (DHA) - Olay, dün saat 11.38’de Merkez Osmangazi İlçesi’ndeki Bursaray Gökdere İstasyonu’nda meydana geldi. Kimliği öğrenilemeyen 50 yaşlarındaki bir kişi, tramvay geldiği sırada aniden rayların üzerine düştü. Gövdesini kurtaran ancak iki ayağı raylar üzerinde kalan kişiyi fark eden 12 yıllık vatman Atilla Poyraz, aniden frene bastı. 50 kilometre süratli olduğu bildirilen tramvay, düşen kişinin ayaklarının önünde durdu. İstasyonda bekleyenler ve tramvay görevlileri hemen yardıma koştu. Yaralanmadan büyük bir kazadan kurtulan kişi başı döndüğü için rayların üzerine düştüğünü söyledi. Vatmanın dikkati sayesinde ölümden dönen vatandaş, kaldırıldığı hastanedeki kontrolün ardından evine gitti. Olay anı Bursaray'ın güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy, dikkati sayesinde bir kişiyi ölümden kurtaran vatman Atilla Poyraz’ı kutladı. Fidansoy, Atilla Poyraz’ın bugün düzenlenecek küçük bir törenle ödüllendirileceğini söyledi.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster