10.09.2014 09:08:00 | Son Güncelleme

Windows 9 yeni Windows 7 olabilir

Önümüzdeki yıl yayınlanması beklenen Windows 9 hakkında konuşan Gartner analisti, yeni versiyonun Windows 7′nin başarısını tekrarlayabileceğini belirtti.

Geçtiğimiz yıllarda kullanıcılara sunduğu Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemleriyle istediği başarıyı yakalayamayan Amerikalı teknoloji devi Microsoft‘un yeni bir Windows işletim sistemi üzerinde çalıştığı bir süredir biliniyor. Şimdilik Windows 9 adıyla anılan bu işletim sistemi hakkında henüz pek fazla detay açıklanmamış olsa da, Microsoft’a yakın kaynaklar bu yeni versiyonun Windows işletim sistemini yeniden zirveye taşıyacağını belirtiyorlar.

Teknoloji dünyası tarafından merakla beklenen yeni Windows işletim sistemi için analistler de oldukça umutlu. Windows 8′den sonra Microsoft‘un bir kez daha beklentilerin altında kalma lüksü olmadığına dikkat çeken analistler, bu yüzden Windows 9′un başarılı olacağına inanıyor. Araştırma şirketi Gartner’in analistleri arasında yer alan Stephen Kleynhans, Seattle Times’a yaptığı açıklamada Windows 9′un hayata geçebilmesi için Windows 8′in gerekli bir ürün olduğunu ve bu süreç sonucunda ortaya çıkan yeni Windows’un başarılı olacağını belirtti. Yeni Windows sürümünü Windows 7′ye benzeten Kleynhans, Windows 9‘un kullanıcıları yeni işletim sistemine geçmeye ikna edebileceğini söyledi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Amazon Fire Akıllı Telefonun Satış Tarihi Belli Oldu!

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster