22.09.2014 13:32:45 | Son Güncelleme

Yakılan 3 okulda eğitim başladı

Muş'un Bulanık ilçesinde terör örgütü yandaşları tarafından 10 gün önce molotofkokteyli atılarak yakılan 3 okulda eğitime başlandı.

2014-2015 eğitim öğretim yılının başlamasına iki gün kala ilçe merkezinde izinsiz gösteri yapan terör örgütü yandaşlarının hedefi olan Mehmet Akif Ersoy, Fatih ve 125. Yıl İlköğretim okullarında yapılan onarım çalışması tamamlandı.

Çalışmaların sona ermesiyle bugün okullarında dersbaşı yapan öğrenciler, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Yaklaşık 2 bin öğrencinin eğitim gördüğü okullarda incelemede bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, gazetecilere yaptığı açıklamada, tadilatın ardından okullarda eğitim-öğretime başlandığını söyledi.

Çalışmaları değerlendiren Edip, "Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunda 3 gün içerisinde tadilat çalışmaları yapıldı. 125. Yıl İlköğretim Okulunda ise 5 gün içerisinde idare bölüm, anasınıfı ve 2 derslik onarılarak eksiklikler giderildi. Fatih İlköğretim Okulunda da çatı katı tamamen değişti. Kapı ve pencereler değiştirildi. Elektrik tesisatı baştan sona yenilendi. İdari bölüm, anasınıfı ve derslikler onarıldı. Okulun iç ile dışı komple boyanarak eğitim öğretime başladı." (AA)

Yorumları göster