22.09.2014 17:10:05 | Son Güncelleme

Yeni atanan valiye ‘istifa’ şoku

Diyarbakır'da, çocukları herhangi bir okula yerleştirilmeyen ya da evlerinden çok uzak okullara yerleştirilen veliler, kente yeni atanan ve bugün koltuğuna oturan Vali Hüseyin Aksoy'u istifaya çağırdı

Diyarbakır'da bir grup veli, çocuklarının herhangi bir okula yerleştirilmediği veya evlerinden çok uzak bir okula yerleştirdikleri gerekçesiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde eylem düzenledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde eylemlerine başlayan veli ve öğrenciler, daha sonra Diyarbakır Valiliği'ne yürüdü. Grup, valilik önünde son Valiler Kararnamesi ile Diyarbakır'a yeni atanan ve bugün görevine başlayan Vali Hüseyin Aksoy'u istifaya çağırdı.

"ÇOCUKLARIMIZIN PSİKOLOJİSİ BOZULDU"

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Diyarbakır Valiliği önünde İHA muhabirine açıklamalarda bulanan Ayşe Ergünlü adlı veli, okulların iki haftadır açıldığını hatırlatarak, bütün kapıların yüzlerine kapandığını söyledi. Ayşe Ergünlü, "Elimize dilekçe sıkıştırıp oradan buraya yolluyorlar. Kartaltepe diye bir köy varmış orada bir okul açılmış. Halbuki ne okul var ne de müdür. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gidiyorum ne yapabiliriz diye, bana ‘Çocuğunu açıköğretime gönder' diyor. Ben 8 yıl çocuğumu okutmuşum, o kadar emek sarf etmişim neden açıköğretime göndereyim. Bize bir çözüm bulmalarını istiyoruz. Diyarbakır'da bir okul açsınlar, Kartaltepe'deki bütün öğrencileri bu okula versinler. Ya da başka okullara göndersinler. Dilekçe ileolacak iş değil. Bizi yanlış yönlendiriyorlar. Çocuklarımızın psikolojisi bozuldu. Valiliğe geldik, valilik bizi tekrar milli eğitime gönderdi. Bir çözüm istiyoruz” dedi.

Konu ile ilgili Valilikten herhangi bir açıklama yapılmadı. (İHA)

Yorumları göster